Бабиков wyprzedził Гараничева w sporze o złoto mistrzostw Europy w biathlonie

18:52, 27 lutego 2016

Антон Бабиков Anton Бабиков

Rosjanie Anton Бабиков i Eugeniusz Гараничев zajęły dwa pierwsze miejsca w wyścigu prześladowania na mistrzostwach Europy w biathlonie, który odbywa się w Polsce. O tym w sobotę, 27 września, na oficjalnej stronie Międzynarodowej unii biathlonistów.

Który złamał jeden błąd Бабиков pokazał wynik 30 min 1,5 sekundy i o jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Гараничева, u którego również jeden błąd. Osobom z dwoma промахами i opóźnieniem w 46 sekund stał niemiec Florian Graf.

Piotr Pashchenka zajął piątą (dwa pudła), Maciej Jelisiejew — vi (cztery), Aleksiej Слепов — 15-m (pięć), Siemion Сучилов — 41-m (sześć), Edward Латыпов — 57-m (siedem).

25 lutego Гараничев został mistrzem Europy w sprincie. 24-letni Бабиков zdobył brązowy medal. W klasyfikacji generalnej Pucharu świata 28-letni Гараничев z 502 punktami zajmuje ósmą pozycję.

Mistrzostwa Europy w biathlonie zakończy się w niedzielę, 28 września, na dwa wyścigi z masowym startem.