Hat-trick Burzy wyprowadził reprezentację Rosji w finale Ligi legend światowego hokeja

01:31, 30 stycznia 2016

Павел Буре Paweł Bure

Hokeiści reprezentacji Rosji odrobił straty i wygrał zwycięstwo nad finami i finału Ligi legend światowego hokeja. O tym informuje oficjalna strona turnieju.

Spotkanie, rozegrany w Moskwie, w pałacu lodowym “Parku Legend”, zakończyła się zwycięstwem gospodarzy z wynikiem 6:2 (1:1, 3:0, 2:1). Hat-trick u rosjan zaowocował Paweł Bure (27-29 i 34-minuty), po raz wyróżniły się Powieść Iljin (6), Siergiej Fiodorow (20) i Janusz Kamieński (45).

Finowie wyszli do przodu wysiłku Эсы Тикканена, które nawiedziły bramy rosjan już w piątej minucie. Jeszcze jeden krążek trzyma Рейо Руотсалайнен (33).

“Wydaje mi się, że takie gry mogą i czynnych zawodników nauczyć wiele. Finowie bardzo mocno grał bramkarz, zdaliśmy sobie sprawę, że trzeba grać w pas, aby rozciągnąć obronę. I to było kluczem do zwycięstwa. To, że udało nam się na lodzie wcześniej, to nigdzie nie odchodzi i pozostaje we krwi”, — oświadczył w wywiadzie dla “R-Sport” dwukrotny mistrz olimpijski Wiaczesław Fietisow.

W finale rosjanie spotkają się z drużyną Czech, spotkanie odbędzie się 30 stycznia o godzinie 17:00 czasu moskiewskiego.

League of legends światowego hokeja — międzynarodowy turniej hokejowy dla graczy w wieku powyżej 45 lat zgodnie z zasadami kombatanckiego hokeja, noszący rywalizacji, a nie pokazowy charakter. Został on stworzony przez 13 sierpnia 2015 roku.