Szarapowa awansowała do 1/8 finału US Open

Rosyjska tenisistka Maria Szarapowa ograła amerykankę Sofii Кенин w meczu trzeciej rundy Otwartych mistrzostw USA (US Open). O tym korespondent”.<url>”.

Spotkanie odbyło się w piątek, 1 września, a zakończyła się zwycięstwem rosjanki w dwóch setach — 7:5, 6:2. Rywalki spędzili na korcie 1 godzinę i 42 minuty.

Rywalka Szarapowej w 1/8 finału turnieju będzie tenisistka z Łotwy Anastazja Севастова.

30 sierpnia 30-letnia Szarapowa ograła przedstawiciel Węgier Тимю Бабош w meczu drugiej rundy US Open z wynikiem 6:7, 6:4, 6:1. Dwa dni wcześniej wygrała румынку, drugą rakietę świata, Szymona Halep wygrała 6:4, 4:6, 6:3.

Rosjanka dostała się do turnieju, otrzymał specjalne zaproszenie (wild card) od organizatorów. Do tego tęskniła miesiąc z powodu kontuzji.

US Open odbywa się w Nowym Jorku od 28 sierpnia do 9 września. Pula nagród w zawodach wynosi 50,4 miliona dolarów.