UHL. Дженералз z trudem pokonali Witeź

Odbył się pierwszy mecz w ramach trzeciej kolejki ukraińskiej hockey league.

Trzecia runda mistrzostw Ukrainy otworzył mecz pomiędzy charkowskim Витязем i kijowskimi Дженералз. W ostatniej rundzie kijowianie z trudem, ale pokonali Krzemieńczuk, a charkowie разгромно przegrał z mistrzem Ukrainy – angela merkel. W tym starciu wyraźnym faworytem byli Generałowie, ale mecz na szczęście trenerów i kibiców, okazało się bardzo interesujące i cały w walce.

Goście aktywniej zaczęli pierwszy okres, ale brakowało parę dobrych okazji do strzelenia bramki Kacper Напненко, a oto charkowie mogli przetrwać nawet w mniejszości, a następnie sami jako pierwsi otworzyli konto w meczu. Pięć z małym minut do pierwszej przerwy Поддубный świetnie odebrał piłkę, gdy wychodził z ławki polu karnym i oddał transmisję Посевина, który kropnął z Petrov – 1:0.

Po tak wykonanym rozwoju wydarzeń Generałowie взвинтили tempo gry i zaczęli naciskać na bramę Напненко, ale to przebić go może tylko w połowie drugiego okresu i przy tym gracze Дженералз zrobili to dwukrotnie. Najpierw Мушников wykorzystał większość po transmisji Baskov, a sześć minut później w bramie charkowian zaowocował bohater poprzedniego meczu Witalij Лялька, który po ассиста tego samego Baskov strzelał bramki Напненко – 1:2. Druga tercja meczu zbliżał się do końca i gospodarze ponownie niebezpieczne огрызнулись i mogli wyrównać wynik meczu, kiedy Оксененко super rzucił od niebieskiej linii, a Krzywonos na пятаке kijem подправил krążek do bramki – 2:2.

W trzecim okresie zespół z Kijowa znów była na wysokości i w okresie od 46 do 52 minuty Aleksiej Basków dodał do swoich dwóch owocna asyst jeszcze dwie opuszczonych podkładek, które przyniosły sukces obiekt zespole. No, a następnie Witeź ponownie odpowiedział swoim gola po zaledwie 30 sekund. Миколенко zamknął transmisję Посевина i zagrał jedną podkładkę – 3:4. W ostatnich minutach charkowie wszystkimi siłami próbowali wyrównać wynik, ale nawet gra w większości i ze zdemontowanym bramkarzem im nie pomogła.

Tak więc, w pierwszych trzech rundach kijowskie Generałowie zdobyli dwa zwycięstwa i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli, a drużyna Witalija Litwinienki póki co bez zwycięstw i punktów.

Witeź – Дженералз 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Podkładki: 14:39 Посевин (Поддубный, Łazarenko) – 1:0; 26:39 Мушников (Basków, Saks – wielki.) – 1:1; 33:08 Лялька (Basków) – 1:2; 38:48 Krzywonos (Оксененко) – 2:2; 46:46 Basków (Scytowie, Лиманский – wielki.) – 2:3; 51:53 Basków (Безуглый, Татаренко) – 2:4; 52:15 Миколенко (Посевин) – 3:4

Bramkarze: Напненко – Nowak

Kary: 14 – 10

Ta wiadomość na iSport.ua: UHL. Дженералз z trudem pokonali Witeź