Liverpool – zdobywca Superpucharu europy UEFA

Liverpool w serii rzutów karnych pokonał Chelsea w Stambule.

Jürgen Klopp wygrał drugi trofeum z Liverpoolem, pokonując w gród oznaczenie dla zespołu Stambule Chelsea w Superpucharze UEFA.

W pierwszej połowie lepiej grali piłkarze Chelsea, czego efektem był gol w 36. minucie, kiedy Olivier Giroud strzelił z transmisji Christiana Пулишича. Po kilku minutach już sam Пулишич mógł podwoić przewagę swojej drużyny, ale zdobycie bramy został odwołany z powodu pozycji spalonej.

Po przerwie częściej zaczęli grać gracze Liverpoolu i niemal natychmiast Садио Mans po transmisji Фирмино wyrównał. Po tym Liverpool przeprowadził kilka groźnych ataków i uspokoił się. Uspokoił się, aby spróbować wyrwać zwycięstwo w końcówce i był zbliżony do tego, ale w 75. minucie po uderzeniu Салаха bramkarz Chelsea uderzyć piłkę w poprzeczkę.

Podopieczni Клоппа nadal wywierać presję na czyjeś pole karne, licząc na zwycięstwo w regulaminowym czasie. Chelsea był zmuszony się bronić, tylko licząc na kontry, w zakończeniu jednej z nich Mount posłał piłkę do siatki, ale gol nie został uznany ze względu na spalonym.

Po kilku minutach Mans mógł zakończyć mecz, po otrzymaniu podania od Салаха i pokonał obok Аррисабалаги, ale piłka po uderzeniu сенегальца minął się z bramą.

Od samego początku pierwszego dodatki-połowy ливерпульцы zabrali piłkę pod swoją kontrolę, najpierw усыпляя czujność przeciwnika, a następnie bezlitośnie ужалив go, strzelając elegancki bramkę. W 95 minucie Фирмино otrzymał piłkę w polu karnym i отпасовал pod wpływ Mans, a Садио вколотил piłkę pod poprzeczkę.

Już po kilku minutach Abraham mógł przywrócić parytet, ale nie był w stanie popchnąć piłkę obok, który wyszedł z bramy Hadriana. Ale w przeciągu minut Tammy wziął rewanż – Adrian uderzył napastnika w polu karnym, za co został mianowany rzutów karnych. Жоржиньо podszedł do piłki i z zimną krwią pokonał bramkarza.

W drugiej dogrywce zespół zagrał spokojnie, po kolei перекатывая piłkę, jakby nie zamierzając zdobyć. W końcu dogrywka zakończyła się wynikiem 2:2, a w serii rzutów karnych wszyscy gracze obu drużyn było dokładne, aż do ostatniego uderzenia Abrahama, który po prostu uderzył na środku, pozwalając Adrian odeprzeć ten atak.

Liverpool – Chelsea 2:2 (w rzutach karnych 5:4 )
Bramki: Mans, 48, 95 — Tłuszczu, 36, Жоржиньо, 101 (z rzutu karnego)

Liverpool: Adrian — Gomez, Матип, van Dyck, Robertson (Alexander Arnold, 91) — Henderson, Фабиньо, Milner (Вейналдум, 64) — Oxlade-Chamberlain (Фирмино, 46), Salah, Manet (Ориги, 103)

Chelsea: Аррисабалага — Аспиликуэта, Zoom, Кристинсен (Томори, 85), Emerson — Жоржиньо, Bart, Ковачич (Barkley, 101) — Pedro, Tłuszczu (Abraham, 74), Пулишич (Mount, 74)

Ostrzeżenia: Henderson, Alexander Arnold — Аспиликуэта