“Zenit” pozostał niepokonany w Lidze Europy

Sankt-petersburski Zenit” pokonał hiszpański Real Sociedad w meczu szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. O tym korespondent”.<url>”.

Spotkanie odbyło się wieczorem w niedzielę, 7 grudnia, w San Sebastian i zakończyła się z wynikiem 1:3. W składzie gości wyróżnili się Aleksander Ерохин (w 35. minucie), Branislav Ivanovic (64) i Leandro Paredes (84). Gospodarze odpowiedzieli bramką Виллиана Jose w 58 minucie.

W ten sposób, “Zenit” odniósł pięć zwycięstw i raz zremisował w sześciu meczach fazy grupowej. Питерцы zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie L i awansował do play-off.

Wcześniej w czwartek moskiewski Lokomotiw pokonał czeski “Фастав” z wynikiem 2:0. Rachunek został otwarty w 70. minucie, gdy piłkę do własnej bramki posłał czeski obrońca Yosef Гнаничек. Pięć minut później wynik ustalił pomocnik “Loko” Jefferson Фарфан. Moskale również zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansował do play-off.

Do rosyjskich klubów dołączą “Spartak i CSKA moskwa, które nie udało się wyjść z grupy w Lidze mistrzów.