Reprezentacja Portugalii zajęła trzecie miejsce w Pucharze konfederacji

Reprezentacja Portugalii ograła drużynę Meksyku w meczu o trzecie miejsce w Pucharze konfederacji-2017. O tym korespondent”.<url>”.

Spotkanie odbyło się w środę, 2 lipca, w Moskwie. W regulaminowym czasie zakończyło się remisem 1:1. W 16. minucie bramkarz reprezentacji Meksyku Guillermo Ochoa obronił rzut karny, który został mianowany sędzią po przejrzeniu klonowania. Meksykanie wyszli do przodu dzięki автоголу autorstwa luisa Nie ma (55 minuta). W 91. minucie obrońca portugalczyków Pepe wyrównał.

W 105. minucie napastnik portugalczyków Andre Silva wykorzystał одиннадцатиметровый, który okazał się decydujący. Drużyny uzupełniali mecz w niepełnych składach: w 106. minucie za drugą żółtą kartkę został usunięty obrońca portugalczyków Nelson Семеду, na 112-th — napastnik reprezentacji Portugalii Raul Jimenez.

W półfinale reprezentacja Meksyku przegrała drużyna Niemiec z wynikiem 1:4. Portugalczycy w rzutach karnych przegrali chilijczyków (0:3). Główny i dodatkowy czas na spotkanie zakończyło się z wynikiem 0:0.

Finał turnieju odbędzie się 2 lipca w Sankt-Petersburgu, trofeum zagrają drużyny Niemiec i Chile. Początek spotkania zaplanowano na 21:00, “Taśma.<url>” przeprowadzi tekstową online, transmisję z meczu.