Reprezentacja Rosji zmierzy się z kanadyjczykami w półfinale MISTRZOSTW świata w hokeju na lodzie

Stał się znany rywal reprezentacji Rosji na półfinałową grę Mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Jak donosi korespondent Taśmy.<url>, podopieczni Olega Знарка spotkają się z drużyną Kanady.

Kanadyjczycy w ostatnim ćwierćfinałowym meczu pokonała drużynę Niemiec z wynikiem 2:1. Podkładki zrezygnował Mark Шайфеле (18 minuta) i Jeff Skinner (39). U niemców wsławił się Yannick Зайденберг (54).

Wczoraj, 18 maja, rosjanie rozgromili reprezentację Czech z wynikiem 3:0. Bramki wyróżniły Dmitrij Orłow (9 minuta), Nikita Кучеров (14) i Artemij Панарин (54).

W drugim półfinale na lód wyjdą reprezentacje Finlandii i Szwecji.

Reprezentacje Rosji i Kanady przeprowadzili między sobą 16 gier w ramach Mistrzostw świata, wygrywając osiem zwycięstw. W ostatni oba zespoły spotkały się w finale 2015 roku w Pradze, wtedy “Klonowe liście” odnieśli zwycięstwo z wynikiem 6:1.

Półfinały Mistrzostw świata, które odbędą się w niemieckiej Kolonii w sobotę, 20 maja.