UHL. Donbas pokonała Кривбасс, Biały Bars przegrał Кременчугу

Odbyły się pierwsze mecze 19. kolejki mistrzostw Ukrainy.

Odbyły się kolejne ataki ukraińskiej hockey league, w jednym z których spotkali się kandydaci na mistrzostwo, a w drugim lider związał się z outsiderem.

W pierwszym meczu lider mistrzostw Ukrainy Krzemieńczuk na własnym boisku kropnął z белоцерковским Białym Барсом.

Od pierwszych minut początek okresu кременчужане zdobyli przewagę i naciskał na bramki gospodarzom, którzy bronił Własenko i już w siódmej minucie udało się go wydrukować i otworzyć konto w meczu wysiłku Гаврика. Dla Władysława był to pierwszy krążek w składzie Radio po jego przejściu z Donbasu. Ale taka konto trwała długo, bo po zaledwie Paweł Marszałek skorzystał z przekazaniem Разумова i jednak zapłaciłeś.

W drugim okresie sytuacja na boisku niczym nie różniła się od pierwszej, i to na równiku okresu Władysław Гаврик zamknął transmisję Башко i zaliczył dublet, wyprowadził swoją drużynę do przodu. Biały Barca miała swoje momenty, aby ponownie wyrównać wynik, ale nawet grając w większości im się to nie udało.

Na początku trzeciego okresu, a dokładniej na w piątej minucie goście po raz kolejny pokwitować w bramie Własenko, tym razem autorem opuszczonej podkładki stał Dmitrij Ignatenko, który w dużej mierze i dokładny wynik spotkania. Jeszcze przez pięć minut, Cezary Janiszewski umocnił przewagę drużyny Dmitrija Пидгурского. Podopieczni Konstantyna Буценко wszystkimi siłami próbowali coś zrobić bramką, ale oprócz jeszcze jednej podkładki wysiłku Maxima Разумова nic więcej się zrobić nie udało.

W ten sposób, Krzemieńczuk wydobywa czwarte zwycięstwo z rzędu i nadal utrzymać pierwsze miejsce w ligowej tabeli UHL, wyprzedzając Donbas na trzy punkty. Co do Białego Barca, to dla nich ta porażka była szóstym z rzędu i nadal znajduje się na ostatniej pozycji.

Biały Bars – HC Krzemieńczuk 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Podkładki: 06:19 Гаврик (Гниденко, Кирющенков) – 0:1; 09:41 Butler (Umysłów, Leśników) – 1:1; 30:14 Гаврик (Башко, Кирющенков) – 1:2; 44:01 Ignatenko (Кирющенков, Isaenko) – 1:3; 49:42 Janiszewski (Петранговский) – 1:4; 53:42 Umysłów – 2:4

Bramkarze: Własenko – Петленко

W drugim meczu, donieck, Donbas, na wyjeździe odniósł ciężką zwycięstwo nad криворожским Кривбассом.

W pierwszym okresie dlaczego posiadali niewielką przewagą, zarówno w grze, jak i przez chwile, a to криворожане starali się grać drugi na контратаках. W końcu w 14 minucie początek okresu Aleksandrow pomylił się w swojej niebieskiej linii, po czym tkaniny znalazła się u Nikiforova, który сблизившись z bramkarzem posłał dysk pod nim. Jeszcze przez chwilę dlaczego podwoił swoją przewagę w rachunku wysiłku Aleksandra Победоносцева, który fajnie śmigały od niebieskiej linii dokładnie w róg bramki Черепанова.

Na początku drugiego okresu drużyny strzelili zapomnianymi tarczami, po czym gra przeniosła się w bardziej spokojne tory. Najpierw Witalij Лялька próbował przebić Черепанова, ale zrobić tego nie udało się, po czym Paulina Безуглый dobił piłkę do bramki. I oto dwie minuty później криворожане w końcu pokazał swoje zęby i wydrukowaliśmy bramy Eugeniusza Царегородцева wysiłku Aleksandra Караульщука, który elegancko oprawione kij na пятаке po odpaleniu od niebieskiej od Aleksandrowa w większości. Być może gracze Кривбасса dodał, że w ataku, ale nie na długo, aż do końca okresu Ivan Pidgursky z grubsza zagrał przeciwko Igora Куута i схлопотал karę w postaci “5+20”, i rzecz właścicieli, że są one w stanie przetrwać w mniejszości.

W trzecim okresie polecenia zamienili się rolami: Donbas działał od obrony grając z przewagą w rachunku, a криворожане coraz więcej czasu spędzali w ataku. I tak pierwsi w końcowej двадцатиминутке wyróżniły się goście dzięki działaniom Powieści Dobrego, który przechwycił piłkę i kropnął z bramkarzem. Po bramki wydawało się, że wszystko skończone dla drużyny Aleksandra Kulikowa, ale okazało się, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Na pięć minut przed końcem trzeciego okresu Толстушко był zmuszony przerwać wyjście sam na sam z Valentine Алексюка, za co został ukarany surowe rzutem, który pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Następnie w końcówce meczu dlaczego pozostają w mniejszości i криворожане sześciu z nas zaatakowali bramę Царегородцева i mogli odrobić jeszcze jedną podkładkę wysiłku Караульщука, który zaliczył dublet. Niestety na więcej gospodarzy lodu nie wystarczyło i Donbas po raz trzeci w sezonie ogrywa Кривбасс.

Po tym meczu drużyna Anatolija Степанищева zdobyła 39 punktów i znajduje się na drugim miejscu w ligowej tabeli UHL, w końcu od Radio na trzy punkty, ale mając dwa mecze w zapasie. Co do Кривбасса, to u nich trzecia pozycja, 37 punktów i jeden mecz w zapasie.

Кривбасс – Donbas 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Podkładki: 13:58 Nikiforov – 0:1; 14:44 Победоносцев (Shafarenko) – 0:2; 22:40 Безуглый (Лялька) – 1:2; 24:44 Караульщук (Aleksandrow – wielki.) – 1:3; 41:54 P. Dobrej – 1:4; 55:54 Wał. Алексюк (bullitt) – 2:4; 57:50 Караульщук (Czernienko, Селянин – większy.) – 3:4

Bramkarze: Царегородцев – Черепанов

Ta wiadomość na iSport.ua: UHL. Donbas pokonała Кривбасс, Biały Bars przegrał Кременчугу