Halep: Ja выложилась na 100%, więc nie jestem rozczarowana sobą

Simona Halep uznała, że Caroline Wozniacki była lepiej jej w finale Australian Open.

Rumuńska tenisistka Simona Halep przegrała finałowy spotkanie na Australian Open представительнице Danii Caroline Wozniacki. Zawodniczka przyznała, że Wozniacki miał więcej energii na koniec meczu, a najniższej Halep, wygląda na to, przeszkodziła kontuzja stawu skokowego.

“To tylko mecz, ale i tak jestem bardzo zdenerwowana, że nie mogła go wygrać. Znów było blisko zwycięstwa, ale sił zabrakło. Ona (Wozniacki – red.) był lepszy ode mnie, mam więcej energii do końca spotkania.

Po pierwszego seta po prostu выключилась. Nie było siły, ale potem powiedziałam sobie, że muszę pokonać wszystkie piłki, i mógł wziąć drugi set. W trzecim zrobiłam powrót, ale kiedy podawała na 5:3, skończyła mi się benzyna, a ja nie mogłam tego zrobić. Dziś jestem выложилась na 100%, więc nie jestem rozczarowana sobą. Jestem zdenerwowana, tylko z powodu tego, że przegrała mecz. Ale życie toczy się dalej. Jestem pewna, że jeśli będę nadal pracować tak samo, to w przyszłości będę w stanie wygrać.

Moja prawa noga jest opuchnięta. Ale w ogóle, obie nie w formie. Wszystko, co mam teraz długą przerwę. Nie wierzyłam, że będę grać w finale po pierwszym meczu. Kostka chorował na co dzień. Nie mogłam trenować więcej 10-15 minut, więc po prostu перебивала piłkę to czas i wszystko. Nie wierzyłam, że mogę przejść przez te wszystkie mecze, ale ja tego chciałam. Wygląda na to, że we mnie dość wewnętrznej siły, aby walczyć ze wszystkich. To świetnie, i ten turniej wiele dla mnie znaczy” – powiedziała Halep na konferencji prasowej Australian Open.

Wcześniej informowaliśmy, że Simona Halep przesunie się na drugą pozycję w światowym rankingu, a Caroline Wozniacki będzie pierwszą rakietą świata.

Chcesz poznać najważniejsze wiadomości sportowe pierwszymi? Zapisz się na nasz kanał na Telegram!