Rosyjska zawodniczka Клишина zdobyła srebro na mistrzostwach świata

Rosjanka Daria Клишина zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata w Londynie. O tym korespondent”.<url>”.

Zawody odbyły się w niedzielę, 11 sierpnia. Zwycięstwo odniosła amerykanka Brittany Reese, прыгнувшая na 7 metrów 2 centymetry. Клишина pokazała wynik 7 metrów równo. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka USA Tianna Бертолетте (6 metrów i 97 centymetrów).

Do tego najlepszym wynikiem dla Клишиной na mistrzostwach świata było siódme miejsce.

10 sierpnia rosjanka awansowała do finału zawodów w skoku w dal z najlepszym wynikiem wśród wszystkich uczestników — 6 metrów 66 centymetrów. Бертолетта zajęła drugie miejsce, pochodząca z wielkiej brytanii Lorraine Уген — trzecie.

Клишина, jak i 18 innych rosjan, występuje w Londynie pod neutralną banderą z powodu dyskwalifikacji Krajowej federacji lekkoatletycznych stowarzyszeń (ВФЛА). 9 sierpnia zawodniczka stwierdziła, że w przypadku zwycięstwa w turnieju nie będzie podium na stadionie z rosyjską flagą.

Zgodnie z zasadami ustalonymi przez Międzynarodowe stowarzyszenie federacji lekkoatletycznych (IAAF), rosyjskim zawodnikom zabrania się wykonywać i słuchać hymn kraju na obiektach mistrzostw świata w Londynie. Ponadto, pojawił się zakaz używania formy sportowej kolorach flagi narodowej i obraz znaków kraju na ciele.