Reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie ograła Finlandii i zdobyła brąz MISTRZOSTW świata

Reprezentacja Rosji w hokeju na lodzie ograła Finlandii w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 2017. O tym korespondent”.<url>”.

Spotkanie, która odbyła się w niedzielę, 21 maja, zakończyła się z wynikiem 5:3 na korzyść rosjan. Pierwszy krążek na siódmej minucie strzelił Grzegorz Gusiew. Na początku drugiego okresu Władimir Janik podwoił przewagę reprezentacji Rosji, a przez trzy i pół minuty Gusiew zaliczył dublet. Po tym, Bogdan Киселевич strzelił czwartą krążek. Finlandia odpowiedziała gołej Mikko Рантанена.

Trzeci okres rozpoczął się z dwóch opuszczonych podkładek w wykonaniu finów: wyróżniły się Mikko Лехтонен i Valley-Matti Савинайнен, po czym gołej zaowocował napastnik reprezentacji Rosji Nikita Кучеров.

W finale Kanada zmierzy się ze Szwecją. Mecz rozpocznie się o 21:45 w Moskwie.