Marca Votum awansowała do finału kwalifikacji Australian Open

15-letnia ukrainka переломила niepowodzeniem składana przebieg meczu.

Ukraińska tenisistka Marca Votum udało się stworzyć jeszcze jedną sensację w trakcie kwalifikacji do Australian Open i przeszła do finału selekcji, wygrywając чилийку Даниэлу Сегель 1:6, 6:4, 6:2.

Pierwszy set odbył się przy pełnej dominacji Сегель, która zrobiła trzy breaka i dała ukrainka tylko jeden mecz, ale w drugim secie Votum переломила przebieg spotkania, zrobiła dwa breaka, zabrała 5:2 i utrzymało przewagę.

Decydujący trzeci set Votum początku z dwóch break, biorąc przy tym ich podawania. Uzyskując przewagę 4:0 Marta nie dała rywal szans, doprowadzając mecz do zwycięstwa.

O miejsce w podstawowej siatce nasza tenisistka powalczy z przedstawicielką Czechach Барборой Крейчиковой (nr 124 WTA), посеянной w kwalifikacji pod thirteenth numerem.

Przypomnijmy, że wcześniej nie udało się awansować do finału kwalifikacji Australian Open 17-letnia Diane Ястремской.

W podstawowej siatce kobiecego turnieju Australian Open zagrają cztery ukrainki.

Chcesz poznać najważniejsze wiadomości sportowe pierwszymi? Zapisz się na nasz kanał na Telegram!