“Spartakus” pokonali CSKA moskwa w stołecznym derby

“Polonia” pokonała CSKA moskwa w meczu 20. kolejki Federacji piłkarskiej premier league (РФПЛ). Spotkanie odbyło się na stadionie “Otwarcie Arena” w Moskwie i zakończyła się zwycięstwem czerwono-białych z wynikiem 3:0.

Спартаковцы wyszli do przodu w 10. minucie meczu — zdobył holenderski napastnik Quincy Промес. To piłka stała się dla niego pierwszy do bramki CSKA. W 61 minucie Промес zaliczył dublet. W 98. minucie trzeci piłkę i strzelił pomocnik Mario Пашалич.

Mecz kilka razy został przerwany z powodu zadymienia boiska w wyniku korzystania z kibicami pirotechniki. W pierwszej połowie fire spalone fani “Spartakusa”, w drugim — CSKA moskwa. Główny arbiter spotkania Aleksiej Nikołajew dodał do meczu w sumie osiem minut.

“Spartakus” zdobył 37 punktów po 20 kolejkach i wspiął się na drugie miejsce w tabeli РФПЛ. CSKA z 34 punktami spadł z czwartej na piątą pozycję.