Real odniósł zwycięstwo nad Pomocnika D

“Kremowe” straciliśmy przewagę do dwóch bramek piłki w trakcie meczu, ale udało się zdobyć trzy punkty.

Real madryt pokonał дортмундскую Боруссию w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi mistrzów.

Spotkanie odbyło się w Madrycie na stadionie Santiago Bernabeu i zakończyło się wynikiem 3:2 na korzyść “kremowe”.

Do debiutu gry Борха Майораль i Cristiano Ronaldo zapewniły gospodarzom przewagę do dwóch bramek, jednak pod koniec pierwszej połowy, Pierre-Emeryk Обамейянг zmniejszył stratę w rachunku, a na początku drugiej połowy gry zaliczył dublet. Jednak w końcówce spotkania Lucas Vazquez strzelił trzeciego gola Realu madryt i przyniósł drużynie zwycięstwo.

Pomimo porażki, Borussia zajęła trzecie miejsce w grupie i awansowała do fazy play-off Ligi Europy, tak jak w równoległym meczu cypryjski APOEL w Londynie grubo przegrał Тоттенхэму (0:3), обеспечившему sobie pierwsze miejsce w grupie jeszcze w ubiegłym trasy.

Real – Borussia D 3:2

Bramki: Майораль, 8, Ronaldo, 12, Vasquez, 81 – Обамеянг, 43, 48

Real: Navas – Nacho, Gad (Asensio, 38), Ramos, – Vasquez, Ковачич (Ceballos, 58), Каземиро, Иско (Льоренте, 69) – Майораль, Ronaldo

Borussia D: Бюрки – Бартра (Топрак, 80), Папастатопулос, Суботич, Schmelzer – Daud, Sahin (Вайгль, 65) – Пулишич, Kagawa (Jarmołenko, 90+1), Геррейру – Обамеянг

Ostrzeżenie: Бартра.