Rosjanin dmitrij Miedwiediew przegrał w drugiej rundzie Wimbledonu

Rosyjski tenisista Daniel Miedwiediew przegrał бельгийцу Rubinowi Бемельмансу w drugiej rundzie Wimbledonu i opuścił turniej. O tym korespondent”.<url>”.

Spotkanie odbyło się w sobotę, 5 lipca, a zakończyła się zwycięstwem Бемельманса z wynikiem 6:4, 6:2, 3:6, 2:6, 6:2. Miedwiediew przegrał 0-2, ale udało się wyrównać sytuację. W piątym secie rosjanin prowadził 2:0, ale seria kontrowersyjnych decyzji sędziego na stanowisku pozwoliła бельгийцу zmniejszyć stratę. 21-letni Miedwiediew poprosił zastąpić sędziego, ale kierownik nie zareagował na jego prośbę. W końcu Бемельманс ukazał się w trzeciej rundzie, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Kevin Anderson/Andreas Seppi.

W meczu pierwszej rundy, który odbył się 3 lipca, Miedwiediew sensacyjnie pokonał trzecią rakietę świata, szwajcara Stana Вавринку. Rosjanin wygrał w czterech setach— 6:4, 3:6, 6:4, 6:1.

Wimbledon-2017 odbywa się w Londynie od 3 do 15 lipca. Pula nagród w zawodach wynosi 41 mln dolarów. Obowiązującymi zwycięzcą turnieju jest brytyjczyk Andy Murray.