Euro 2016 w futsalu: Ciężka zwycięstwo dla Rosji, Włochy ogrywa Azerbejdżan

W sobotę, 3 stycznia, odbyły się kolejne mecze turnieju Euro 2016 w futsalu

Reprezentacja polski w futsalu z trudem ograła drużynę Kazachstanu (2:1) w pierwszym meczu na Euro 2016.

Rosjanie od początku meczu przejął inicjatywę w meczu, ale kazachowie, którzy po raz pierwszy brali udział w finałach Euro, umiejętnie оборонялись. Ale w połowie pierwszej połowy naturalizowany brazylijczyk reprezentacji Rosji Romulo zaliczył dublet w ciągu 27 sekund.

Tracąc dwa gole, reprezentacja Kazachstanu nie stała się “siedzieć” w obronie i szybko odpowiedziała gołej Серика Жаманкулова. W drugiej połowie spotkania kazachowie zwiększyli ciśnienie, podłączając się do ataków bramkarza Игиту. Jednak rosjanie dobrze zagrali w obronie, nie pozwalając drużynie Cacau praktycznie nic.

W drugim meczu dnia spotkały się reprezentacje Włoch i Azerbejdżanu.

Od początku meczu aktualni mistrzowie przewagę liczebną przeciwnika dla wszystkich wskaźników, jednak azerowie, by poradzić sobie ze zwrotną emocji, długo utrzymywali swoje bramy na kłódkę, запомнившись i wielu niebezpiecznych wniosków.

Kluczowym momentem meczu było usunięcie Амадеу, który udało się uzyskać dwie żółte kartki w pierwszej połowie i przez ostatnie półtorej minuty przed przerwą jego zespół musiał grać w osłabieniu.

Reprezentacja Azerbejdżanu umiejętnie оборонялась, ale za 20 sekund do końca pierwszej połowy, jednak ominęło. Bramkę zdobył Alex Merlin. Z początkiem drugiej połowy reprezentacja Włoch отметилась ponownie. Po przycięciu Kazachstanu na swojej połowie boiska, który wyszedł sam na sam z bramkarz Merlin, zaliczył dublet. W połowie drugiej połowy spotkania gola zaowocował Джассон, który ustalił końcowy wynik spotkania – 3:0.

Ta wiadomość na Sport bigmir)net: Euro 2016 w futsalu: Ciężka zwycięstwo dla Rosji, Włochy ogrywa Azerbejdżan