Biegaczka Matwiejewa zdobyła pierwszy medal żeńskiej reprezentacji Rosji na KM w sezonie

20:14, 3 stycznia 2016

Наталья Матвеева Natalia Matwiejewa

Biegaczka Natalia Matwiejewa zajęła trzecie miejsce w sprincie klasycznym uderzeniem na etapie Pucharu świata w norweskim Драммене i przyniosła żeńskiej reprezentacji Rosji pierwszy medal na Pucharze świata w tym sezonie. O tym informuje oficjalna strona Federacji narciarstwa biegowego świata.

Zwycięstwo odniosła norweżką Majken Касперсен Фалла, które wykazało ostateczny czas 2 minuty 57,96 sekundy. Srebro przypadło jej соотечественнице Ингвильд Флугстад Эстберг (+0,81 sekundy).

W finałowym wyścigu trzeciej stała się szwedzka zawodniczka Stina Nilsson, Matwiejewa zajął dopiero czwartą (+3,27). Jednak sędziowie kontuzja Nilsson i brąz przypadło w udziale представительнице reprezentacji Rosji.

Rosjanki Daria Vedenina, Anastazja Dotsenko, Jelena Sobolewa, Paulina Kowalowa i Eugeniusza Szapowalowa wyeliminowany z walki na etapie 1/4 finału.