Rosyjscy łyżwiarze figurowi zdobyli medale we wszystkich dyscyplinach CHE

20:30, 30 stycznia 2016

Rosyjski duet Katarzyna Bobrowa i Dmitrij Sołowjow zdobył brązowe medale w zawodach tancerzy na mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym w Bratysławie. O tym informuje oficjalna strona Międzynarodowego związku łyżwiarzy.

Mistrzowie olimpijscy z Soczi w konkursie drużynowym, którzy sprawowali trzecie miejsce na koniec krótkiego programu, w dowolnej wpisane 107,79 punkty, ich ostateczny wynik — 176,50. Zwycięstwo odnieśli mistrzowie świata i Europy w 2015 roku francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Сизерон (182,71), srebro włosi Anna Cappellini i Luca Ланотте (178,01).

Rosyjskie duety Victoria Синицина i Nikita Кацалапов (172,65) i Aleksandra Stiepanowa i Iwan Bukin (165,55) zajęli czwarte i piąte miejsca odpowiednio.

Krajowe sportowcy zdobyli medale we wszystkich dyscyplinach kontynentalnego mistrzostw. Maksim Kowtun zdobył brąz u mężczyzn, rosyjskie skater zajęli całe podium u kobiet, a Tatiana Волосожар i Maksim Trańkow przodować w zawodach sportowych par.

Mistrzostwa Europy w Słowacji zakończy się w niedzielę, 31 stycznia, pokazowych występów.